Välj område och konsulter

Timbanken erbjuder affärsutvecklarstöd inom fem kompetensområden utan kostnad.

Timbanken erbjuder kvalitativ konsulttid med erfarna och kunniga personer inom fem områden. Konsulten hjälper och ger dig råd så att du som entreprenör får stöd för att utveckla ditt företag. Du kan däremot inte förvänta dig praktisk hjälp såsom tex att bygga en hemsida, göra en färdig marknadsplan eller en deklaration. Testa även Timbankskompassen som är en digital vägledning inför din rådgivning i Timbanken.

Gå in på respektive områden nedan och se vilka konsulter och specialister det går att välja på.

Inom kompetensområdet ingår exempelvis affärsidé, affärsplan, affärsutveckling samt företagsregistrering.

Eva Liljeros

eva@adeona.se
070-6356815

Adeona Mervärden AB
www.adeona.se

Se presentation

Nina Plesner Dannevall

nina@dannevall.com
070-2309413

Camp Dannevall HB
www.ninadannevall.se

Se presentation

Per-Olof Persson

pelle@coompanion.se
070-2101580

Coompanion
www.jamtland.coompanion.se

Se presentation

Andreas Skoglund

andreas@miljokompassen.se
070-7640831

Miljökompassen AB
www.miljokompassen.se

Se presentation

Annalena Sjölund

annalena@miljokompassen.se
070-3156070

Miljökompassen AB
www.miljokompassen.se

Se presentation

Ingrid Lilja

ingrid@fasterekonomi.se
070-270 55 24

Annt Redovisning AB/Faster Ekonomi AB
www.anntredovisning.se

Se presentation

Marie Simonsson

marie@msimonsson.se
070-6405960

M Simonsson AB
www.msimonsson.se

Se presentation

Ulf Ejenstam

ulf@ejenstam.se
070-333 33 10

Sandviken 208, 83293 Frösön

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis budget, bokföring, redovisning, bokslut, fakturering, ekonomistyrning, allmänna ekonomiska frågor, information om lagar, tillstånd och regler, avtal som exempelvis hyresavtal och kompanjonsavtal samt allmänna juridiska frågor.

Eva Liljeros

eva@adeona.se
070-6356815

Adeona Mervärden AB
www.adeona.se

Se presentation

Calle Roos

calle.roos@lania.se
070-3413622

Järvdalen Ekonomi AB
www.lania.se

Se presentation

Erik Engström

erik.engstrom@vinnamatchen.se
072-7022600

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Gry Flodin

gry@stabilisator.se
072-529 99 92

Stabilisator Ekonomibyrå
www.stabilisator.se

Se presentation

Ingrid Lilja

ingrid@fasterekonomi.se
070-270 55 24

Annt Redovisning AB/Faster Ekonomi AB
www.anntredovisning.se

Se presentation

Petra Örjegren

petra@stabilisator.se
070-323 92 21

Stabilisator Ekonomibyrå
www.stabilisator.se

Se presentation

Ulf Ejenstam

ulf@ejenstam.se
070-333 33 10

Sandviken 208, 83293 Frösön

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis prissättning, säljteknik, säljstrategi, kundvård, marknadsplan, marknadsföring, offentlig upphandling, strategisk marknadskommunikation, varumärkesarbete, grafisk profil och kompetens inom sociala medier.

Magnus Swartling

me@magnusswartling.se
073-1803224

Amejsing AB
www.magnusswartling.se

Se presentation

Nina Plesner Dannevall

nina@dannevall.com
070-2309413

Camp Dannevall HB
www.ninadannevall.se

Se presentation

Anna Wilhelmsson

anna@fotograferna-mariaanna.se
070-6318300

Fotograf Anna Wilhelmsson AB
www.annawilhelmsson.se

Se presentation

Fredrik Smith

fredrik@koningsmith.se
063-130850

Koning & Smith
www.koningsmith.se

Se presentation

Carl Henrik Grip

calle@koningsmith.se
073-8170071

Koning & Smith
www.koningsmith.se

Se presentation

Joakim Persson

joakim.persson@internetmedia.se
070-6293278

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Peter Semb

peter@internetmedia.se
063-7010815

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Ola Sandström

ola@fargteve.se
070-2205870

FärgTeve Filmproduktion
www.fargtv.se

Se presentation

Lisa Cockette

lisa@anythingenglish.se
072-7071600

Santosha AB
www.anythingenglish.se

Se presentation

Oskar Sergel

oskar@sergeltalarkonst.se
070-5534000

Sergel Talarkonst
www.sergeltalarkonst.se

Se presentation

Tomas Ekström

tomas.ekstrom@vinnamatchen.se
070-5645504

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Olof Rentzhog

olof.rentzhog@vinnamatchen.se
070-8864894

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Camilla Olsson

camilla@visionskraft.se
070-5838280

Visionskraft AB
www.visionskraft.se

Se presentation

Ove Nesterud

ove@xpansion.se
070-5471384

Xpansion Affärspartner Nesterud Wiik AB
www.xpansion.se

Se presentation

Tomas Jejlid

tomas@projectoffice.se
063-7010802

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Trampolin PR

hej@trampolinpr.se
070-5493923

Trampolin PR
www.trampolinpr.se

Se presentation

Ewa-Britt Filipsson

info@landsbygdscoach.se
070-457 41 35

Landsbygdscoach Turism & Affärsutveckling
www.landsbygdscoach.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis organisationsutveckling, rekrytering, arbetsrätt, styrning, företagsstruktur, allmänna personalfrågor, styrelsearbete, ledningsfrågor och kompetens kring kompetensförsörjning.

Magnus Swartling

me@magnusswartling.se
073-1803224

Amejsing AB
www.magnusswartling.se

Se presentation

Per-Olof Persson

pelle@coompanion.se
070-2101580

Coompanion
www.jamtland.coompanion.se

Se presentation

Malin Burman

info@kriskonsulterna.se
073-0691832

Kriskonsulterna Jämtland AB
www.kriskonsulterna.se

Se presentation

Jessica Flodin

Jessica@min-byra.se
063-140481

Min Byrå i Jämtland AB
www.min-byra.se

Se presentation

Peter Ekstrand

peter.ekstrand@min-byra.se
063-140484

Min Byrå i Jämtland AB
www.min-byra.se

Se presentation

Oskar Sergel

oskar@sergeltalarkonst.se
070-5534000

Sergel Talarkonst
www.sergeltalarkonst.se

Se presentation

Erik Engström

erik.engstrom@vinnamatchen.se
072-7022600

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Tomas Ekström

tomas.ekstrom@vinnamatchen.se
070-5645504

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Olof Rentzhog

olof.rentzhog@vinnamatchen.se
070-8864894

Vinna Matchen AB
www.vinnamatchen.se

Se presentation

Camilla Olsson

camilla@visionskraft.se
070-5838280

Visionskraft AB
www.visionskraft.se

Se presentation

Ove Nesterud

ove@xpansion.se
070-5471384

Xpansion Affärspartner Nesterud Wiik AB
www.xpansion.se

Se presentation

Andreas Skoglund

andreas@miljokompassen.se
070-7640831

Miljökompassen AB
www.miljokompassen.se

Se presentation

Anna Hansson

annah-s@live.se
070-647 45 92

AnnaH´s

Se presentation

Annalena Sjölund

annalena@miljokompassen.se
070-3156070

Miljökompassen AB
www.miljokompassen.se

Se presentation

Gry Flodin

gry@stabilisator.se
072-529 99 92

Stabilisator Ekonomibyrå
www.stabilisator.se

Se presentation

Maria By

maria@mgladdaom.com
070-848 93 54

MGLaddaOm
www.mgladdaom.com

Se presentation

Marie Simonsson

marie@msimonsson.se
070-6405960

M Simonsson AB
www.msimonsson.se

Se presentation

Petra Örjegren

petra@stabilisator.se
070-323 92 21

Stabilisator Ekonomibyrå
www.stabilisator.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis allmän kompetens inom patent och immateriella rättigheter , import, export, internationalisering och kunskap om framtagning av prototyper

Joakim Persson

joakim.persson@internetmedia.se
070-6293278

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Peter Semb

peter@internetmedia.se
063-7010815

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Lisa Cockette

lisa@anythingenglish.se
072-7071600

Santosha AB
www.anythingenglish.se

Se presentation

Tomas Jejlid

tomas@projectoffice.se
063-7010802

Internetmedia Kommunikationsbyrå Sverige AB
www.internetmedia.se

Se presentation

Ewa-Britt Filipsson

info@landsbygdscoach.se
070-457 41 35

Landsbygdscoach Turism & Affärsutveckling
www.landsbygdscoach.se

Se presentation

Rebecca Forsberg

Rebecca.Forsberg@kghcustoms.com
063-577306

KGH Customs Service
www.kghcustoms.com

Se presentation

Presenteras av:

I samarbete med: