Välj område och konsulter

Timbanken erbjuder affärsutvecklarstöd inom sju kompetensområden utan kostnad.

Timbanken erbjuder kvalitativ konsulttid med erfarna och kunniga personer inom sju områden. Konsulten hjälper och ger dig råd så att du som entreprenör får stöd för att utveckla ditt företag. Du kan däremot inte förvänta dig praktisk hjälp såsom tex  att bygga en hemsida, göra en färdig marknadsplan eller en deklaration. Testa även Timbankskompassen som är en digital vägledning inför din rådgivning i Timbanken.

Gå in på respektive områden nedan och se vilka konsulter och specialister det går att välja på.

Inom kompetensområdet ingår exempelvis affärsidé, affärsplan, affärsutveckling samt företagsregistrering.

Anita A'son-Strandahl

anita@mihr.se
0702-04 47 33

MIHR Development AB
http://www.mihr.se/

Se presentation

Dahir Khalid

dahir.khalid@resurskonsulterna.se
0737-01 62 85

Resurskonsulterna AB
http://resurskonsulterna.se/

Se presentation

Marie Björling Duell

marie@kompetenshamnen.se
0705-51 07 05

Kompetenshamnen AB
http://www.kompetenshamnen.se

Se presentation

Mats Duell

mats@kompetenshamnen.se
0736-60 32 70

Kompetenshamnen AB
http://www.kompetenshamnen.se

Se presentation

Ritha Andersson

ritha@kxm.se
0730-26 10 90

KXM Development AB
http://kxm.se/

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis budget, bokföring, redovisning, bokslut, fakturering, ekonomistyrning, allmänna ekonomiska frågor, information om lagar, tillstånd och regler, avtal som exempelvis hyresavtal och kompanjonsavtal samt allmänna juridiska frågor.

Anita A'son-Strandahl

anita@mihr.se
0702-04 47 33

MIHR Development AB
http://www.mihr.se/

Se presentation

Henrik Ahlgren

henrik.ahlgren@bakertilly.se
010-4983608

Baker Tilly Ahlgren & Co
http://www.bakertilly.se/Falkenberg

Se presentation

Lena Fiedler

lena@revisionsbyran.se
0340- 641070

Varbergs Revisionsbyrå
http://www.revisionsbyran.se

Se presentation

Magnus Carlquist

magnus@dinajurister.se
0701-45 17 18

MIHR Development AB
http://www.mihr.se/

Se presentation

Malin Karlsson

malin.karlsson@bakertilly.se
010-4983606

Baker Tilly Ahlgren & Co
http://www.bakertilly.se/Varberg

Se presentation

Marie Svensson

marie@revisionsbyran.se
0706-11 85 70

Varbergs Revisionsbyrå AB
http://www.revisionsbyran.se

Se presentation

Niclas Christiansson

niclas@revisionsbyran.se
0761-02 13 07

Varbergs Revisionsbyrå AB
http://www.revisionsbyran.se

Se presentation

Patrik Persson

patrik@fbgkontorstjanst.se
0761 - 18 78 14

Falkenbergs kontorstjänst AB
http://www.fbgkontorstjanst.se

Se presentation

Per Widell

per.widell@bakertilly.se
010-4983603

Baker Tilly Ahlgren & Co
http://www.bakertilly.se/Falkenberg

Se presentation

Sandra Berntsson

sandra@revisionsbyran.se
0761-02 13 01

Varbergs Revisionsbyrå AB
http://www.revisionsbyran.se

Se presentation

Ulrica Fyhrlund

ulrica.jurbyran@telia.com
0730-84 62 20

Ekonomibyrån i Knäred
http://www.knaredekonomi.se

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis prissättning, säljteknik, säljstrategi, kundvård, marknadsplan, marknadsföring, offentlig upphandling, strategisk marknadskommunikation, varumärkesarbete, grafisk profil och kompetens inom sociala medier.

Anders Avehall

anders@alexenavehall.se
0708-34 04 88

Alexén Avehall Advisory
http://www.alexenavehall.se/

Se presentation

Dahir Khalid

dahir.khalid@resurskonsulterna.se
0737-01 62 85

Resurskonsulterna AB
http://resurskonsulterna.se/

Se presentation

Ewa-Britt Filipsson

info@landsbygdscoach.se
0704-57 41 35

Landsbygdscoach Turism och Affärsutveckling
http://www.landsbygdscoach.se/

Se presentation

Hanna Plymouth

hanna@hplymouthutveckling.se
0727-30 42 42

H Plymouth Utveckling AB
http://hplymouthutveckling.se/

Se presentation

Maria Alexén

maria@alexenavehall.se
0734-23 30 67

Alexén Avehall Advisory
http://www.alexenavehall.se/

Se presentation

Peter Mårtensson

peter@consultmena.com
0703-58 53 13

Consult MENA
http://www.consultmena.com

Se presentation

Friedrich Anders Allendorff

fa@allendorff.se
0761-27 25 10

Allendorff Consulting AB
http://allendorff.se/

Se presentation

Lotta Elgbratt

lotta@thecustomercompany.se
0722-26 04 27

The Customer Company
http://thecustomercompany.se/

Se presentation

Stefan Friberg

friberg@thecustomercompany.se
0709-95 24 60

The Customer Company
http://thecustomercompany.se/

Se presentation

Britten Toftarp

britten.toftarp@onlineskola.com
0707-52 79 29

Signatur Britten Toftarp
http://signaturbrittentoftarp.se

Se presentation

Kristoffer Andréasson

kristoffer.andreasson@hannellsit.se
0702-86 21 11

Hannells IT AB
http://www.hannellsit.se/

Se presentation

Janna Ygreus

janna.ygreus@hannellsit.se
0705-16 82 87

Hannells IT AB
http://www.hannellsit.se/

Se presentation

Susanna Bergendorf

susanna.bergendorf@hannellsit.se
0727-39 71 11

Hannells IT AB
http://www.hannellsit.se/

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis organisationsutveckling, rekrytering, arbetsrätt, styrning, företagsstruktur, allmänna personalfrågor, styrelsearbete, ledningsfrågor och kompetens kring kompetensförsörjning.

Anita A'son-Strandahl

anita@mihr.se
0702-04 47 33

MIHR Development AB
http://www.mihr.se/

Se presentation

Marie Björling Duell

marie@kompetenshamnen.se
0705-51 07 05

Kompetenshamnen AB
http://www.kompetenshamnen.se

Se presentation

Ritha Andersson

ritha@kxm.se
0730-26 10 90

KXM Development AB
http://kxm.se/

Se presentation

Mikael Blom

mikael@ledarteamet.se
0733-62 13 71

Ledarteamet
http://ledarteamet.se/

Se presentation

Marina Blom

marina@ledarteamet.se
0703-13 15 46

Ledarteamet
http://ledarteamet.se/

Ann Willner

ann@awurval.se
0760-25 80 08

AW Urval AB
http://www.awurval.se/

Malin Brandqvist

malin@awurval.se
0738-43 01 25

AW Urval AB
http://www.awurval.se/

Pontus Brantberg

pontus@brapersonal.nu
0702-68 06 70

Bra Personal Sverige AB
http://brapersonal.nu/

Se presentation

Lena Brantberg

lena@brapersonal.nu
0703-50 89 09

Bra Personal Sverige AB
http://brapersonal.nu/

Se presentation

Peter Tjernström

peter.tjernstrom@outlook.com
0703-12 91 45

Peter Tjernström AB

Inom kompetensområdet ingår exempelvis allmän kompetens inom patent och immateriella rättigheter , import, export, internationalisering och kunskap om framtagning av prototyper

Ewa-Britt Filipsson

info@landsbygdscoach.se
0704-57 41 35

Landsbygdscoach Turism och Affärsutveckling
http://www.landsbygdscoach.se/

Se presentation

Peter Mårtensson

peter@consultmena.com
0703-58 53 13

Consult MENA
http://www.consultmena.com

Se presentation

Friedrich Anders Allendorff

fa@allendorff.se
0761-27 25 10

Allendorff Consulting AB
http://allendorff.se/

Se presentation

Martin Kössler

mk@huginbiz.com
0705-90 77 20

Helping You Grow International Business AB
http://huginbiz.com/

Inom kompetensområdet ingår exempelvis automation, teknisk kompetens, Internet, App-utveckling, lean och digitala strategier.

Britten Toftarp

britten.toftarp@onlineskola.com
0707-52 79 29

Signatur Britten Toftarp
http://signaturbrittentoftarp.se

Se presentation

Kristoffer Andréasson

kristoffer.andreasson@hannellsit.se
0702-86 21 11

Hannells IT AB
http://www.hannellsit.se/

Se presentation

Janna Ygreus

janna.ygreus@hannellsit.se
0705-16 82 87

Hannells IT AB
http://www.hannellsit.se/

Se presentation

Susanna Bergendorf

susanna.bergendorf@hannellsit.se
0727-39 71 11

Hannells IT AB
http://www.hannellsit.se/

Se presentation

Inom kompetensområdet ingår exempelvis jämställdhet, mångfald, jämlikhet, CSR, miljöpolicy och kunskap om hållbarhetscertifieringar.

Hanna Plymouth

hanna@hplymouthutveckling.se
0727-30 42 42

H Plymouth Utveckling AB
http://hplymouthutveckling.se/

Se presentation

Sofia Nyholm

sofia.nyholm@wspgroup.se
0702-37 29 88

WSP Sverige AB
http://www.wsp.se

Se presentation

Michaela Sundström

michaela.sundstrom@sweco.se
0702-89 71 38

SWECO Enviroment AB
http://www.sweco.se/

Se presentation

Alma Ragnarsson

alma.ragnarsson@seeu.se
0733-01 12 49

See U Halmstad AB
http://www.seeu.se/

Se presentation

Hanna Norrman Andersson

hanna.norrman@seeu.se
0706-39 13 05

See U Halmstad AB
http://www.seeu.se/

Se presentation

Hanna Berggren

hanna.berggren@seeu.se
0737 08 25 82

See U Halmstad AB
http://www.seeu.se/

Se presentation

Simon Strandvik

simon.strandvik@greentime.se
0703-59 19 57

Greentime AB
http://www.greentime.se/

Se presentation

Presenteras av:

I samarbete med: